קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2018

סרטים שקרן הקולנוע הישראלי השקיעה בהפקתם ויוקרנו במסגרת התחרות לקולנוע ישראלי עלילתי בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה 2018, 22/9 - 1/10

 

בוקר טוב ילד     במאי: שרון בר זיו

הקרנת בכורה בחיפה: 25/9   22:15

עומרי הוא לוחם צנחנים שנפצע במהלך מבצע צבאי. משפחתו האוהבת וחבריו הנאמנים נלחמים כדי להשיבו לחיים. הרגעים המרגשים, המצחיקים והאופטימיים למרגלות המיטה שלו, מחברים את כולם לעומרי וגם אחד אל השני. דרמה ישראלית ריאליסטית, אנושית ומלאת תקווה על כוחם של החיים.

עם: שרון בר זיו, קרן מור, אביב אלקבץ, אסיה נייפלד

מפיקים: מרק רוזנבאום, מיכאל רוזנבאום / טרנספקס הפקות

סרטו השני של שרון בר זיו, במאי "חדר 514".

 

בלי דם     במאי: יוסף אל דור

הקרנת בכורה בחיפה: 24/9    17:00

מורה לכתיבה עם עבר חסוי, מוזמן לפגישה שמערערת אותו ומשגרת אותו למסלול חוצה גבולות - גבולות החברות, האהבה, הזוגיות, המדינה, אולי גם גבולות הסביר. הוא נע באזור דמדומים נפשי ופוליטי כשהוא מושך אחריו חוט שפורם את סביבתו הקרובה וחושף בלא ידיעתו ספקולציה אודות שתי המפלצות הישראליות הגדולות - "בטחון המדינה" ו"הטלוויזיה". בחורה שהוא יוצא בעקבותיה, חוקר שיוצא בעקבותיו, ציתותים, תצפיות ומשולשי אהבים, מייצרים חשדנות ותעתוע וצורך בפרשנות מתמדת.

עם:  דני איסרליש, אודי רוטשילד, דנה מיינרט, ששי סמוכה, נטע בר רפאל, ירון ברובינסקי,

מפיק: לירן עצמור

 

טרילוגיה על אהבה: עירום      במאי: ירון שני

הקרנת בכורה בחיפה: 26/9     21:30

חזיונות אונס מערערים את שלוותה של אליס תורג'מן, כוכבת עולה בשמי הספרות הישראלית. מצבה הנפשי מדרדר במהירות. היא ננעלת בדירתה ומנתקת מגע עם העולם החיצון. מתחתית הבור היא משחררת קריאה נואשת לעזרה בפני האדם הכי לא צפוי. 

מעבר לכביש גר זיו צוקרמן, תלמיד תיכון ומוסיקאי מחונן. דרישות ההתבגרות מטלטלות את חייו. בכדי לעמוד בהן עליו להפוך לאדם אחר לחלוטין. המפגש בין שתי הדמויות ימחיש כיצד משברים הם מנוע להרס וגם לצמיחה, לאלימות וגם לחסד.

הסרט הוקרן בהקרנת בכורה במסגרת הצד הנחשבת  "אוריזונטי" בפסטיבל הקולנוע בונציה וזכה לביקורות מצוינות. 

עם:  לליב סיון, בר גוטפריד

מפיקים: סער יוגב, נעמי לב ארי  / בלאק שיפ הפקות 

 

עכו חלומות             במאי: דני וקסמן

הקרנת בכורה בחיפה: 23/9        22:00

עזאם, במאי תאטרון ערבי תושב הגליל, מביים בעכו מחזה אוטוביוגרפי המתרחש בשנת 1947, סוף תקופת המנדט הבריטי בפלסטין. ההצגה מגוללת את סיפור אהבתם של סבתו, הזמרת הפלסטינית לילה, וסבו, ד"ר אלפסי, הרופא והתושב היהודי האחרון שנותר בעיר בתקופת המלחמה. עזאם בוחר לבצע היפוך תפקידים כחלק מהרעיון שעומד מאחורי ההצגה ומחליט ללהק יהודים לתפקיד הערבים וערבים לתפקיד היהודים. ההצגה נתקלת בהתנגדות מצד גורמים יהודים וערבים ולא זוכה לעלות על במת התיאטרון. הסרט "עכו חלומות", שעקב ותיעד את העבודה על המחזה השנוי במחלוקת, הוא העדות היחידה לסיפורו האמיתי של עזאם.

עם: הייתאם עומרי, לירז צ׳רכי, דניאל וקסמן

מפיקים: טוני קופטי, ג׳ירייס קופטי, דניאל וקסמן

 

פרא אציל           במאי: מרקו כרמל

הקרנת בכורה בחיפה: 25/9        20:00

אלי, נער דעתן בן 15, סובל מהפרעות אכילה, וכמעט הכל בחייו מועד לפורענות. הוא מתגורר בשכונת הארגזים עם סימה, אמו הביולוגית ויפת בעלה, זוג נרקומנים בגמילה. אלי נקרע בין דאגתו לאמו ובין רצונו לגור עם אביו, יום טוב, אומן מעט תמהוני ומהורהר, פילוסוף רחוב, חריג בנוף המקומי של השכונה.

 

באווירה המתפקעת מיצרים ואלימות של דרום תל אביב, דבר אינו נשאר בממדיו הטבעיים. למרות ניסיונותיו הנוגעים ללב של אלי להיות המבוגר האחראי, סכסוך שפחת י קטן מתפתח לטרגדיה שעיוורון ותאוות נקם משחקים בה תפקיד מרכזי..

על פי ספרו של דודו בוסי

עם: נוה צור, ליאת אקטע, אלון אבוטבול, יעקב דניאל זדה, שירה האס, מוריס כהן, אורי פפר

מפיקים: ליאת אקטע, דפנה פרנר, שי אינס

 

תל אביב על האש    במאי: סאמח זועבי

הקרנת בכורה בחיפה: 27/9        22:15

סלאם הוא עוזר הפקה בצילומי אופרת סבון ברמאללה. שקר קטן שסלאם מספר לאסי, קצין בצה"ל, מוביל לקידומו הפתאומי לתפקיד תסריטאי מן השורה. אבל יש לו רק בעיה אחת - הוא לא יודע לכתוב. כדי שלא יפטרו אותו סאלם כורת ברית חשאית עם אסי, שעוזר לו לכתוב את הסצנות. בתמורה מביא סלאם לאסי חומוס פלסטיני משובח וגם מבטיח לסיים את הסדרה בחתונה, כפי שאסי דורש. אלא שסלאם מתקשה לקיים את ההבטחה...

הסרט הוקרן בהקרנת בכורה עולמית במסגרת "אוריזונטי" – פסטיבל הקולנוע בונציה וקייס נאשף המגלם את סאלאם זכה על תפקידו בפרס השחקן הטוב ביותר. 

עם: קייס נאשף, , לובנה אזאבל, יניב ביטון, מאיסה עבד אלהדי, סלים דאו

הפקה: אמיר הראל, איילת קייט / למה הפקות

קופרודוקציה: ישראל / לוקסמבורג / צרפת / בלגיה 

 

 

אחד משלנו        במאי: אורי ברבש

הקרנה מיוחדת מעותק דיגיטאלי משוחזר תתקיים ב  28/9    ב 13:00

שלושה חברים טובים, אמיר יותם ורפא, מתנדבים ליחידה מובחרת. במהלך הטירונות המפרכת הם הופכים לחלק ממשפחת לוחמים בה "אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד" היא לא רק סיסמא אלא דרך חיים. סיסמא זו מועמדת למבחן כאשר תקרית מצערת גורמת לעזיבתו של רפא את היחידה, מה שמשאיר את אמיר ויותם מאחור עם רגשות אשם קשים. שלוש שנים לאחר מכן רפא, שעכשיו הוא חוקר מצ"ח, נשלח לבסיס עליו מפקד יותם לחקור תקרית בה נהרג חברו הטוב אמיר שבעקבותיה נהרג שבוי פלשתיני. רפא מוצא את עצמו קרוע בין נאמנותו ואהבתו לחבריו מן העבר לבין מחויבותו לחשיפת האמת, שכולם פרט אליו מעדיפים לכסות. 

עם: אלון אבוטבול, שרון אלכסנדר, דליה שימקו, דן תורן, שאול מזרחי

"אחד משלנו" הוקרן לראשונה בפסטיבל הקולנוע בירושלים בשנת 1989 וזכה שם בפרס הבימוי, התסריט המשחק – שרון אלכסנדר והשחקנית דליה שימקו. 

הסרט נסרק כחלק מפרויקט הדיגיטציה של הארכיון הישראלי לסרטים, סינמטק ירושלים, קרן רבינוביץ - תמיכה בשימור גרסה דיגיטלית