קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

כתבות

 • מנהל קרן הקולנוע הישראלי נבחר לוועד המנהל של האקדמיה האירופאית לקולנוע
  הועד המנהל של האקדמיה האירופאית לקולנוע (EUROPEAN FILM ACADEMY) , הודיע בישיבתו האחרונה בשבוע שעבר שמנהל קרן הקולנוע הישראלי, כתריאל שחורי,נבחר כחבר בוועד המנהל של האקדמיה. שחורי , שנבחר ברוב קולות של 3300 חברי האקדמיה, יחליף את המפיק מרק רוזנבאום שכיהן כחבר הוועד המנהל בשש השנים האחרונות.
 • אות הוקרה מיוחד לכתריאל שחורי
  אות הוקרה מיוחד הוענק לכתריאל שחורי, מנ"כ"ל קרן הקולנוע הישראלי בפסטיבל הקולנוע טלורייד, ארה"ב. אות ההוקרה ניתן לכתריאל על תרומתו ליצירה הקולנועית בארץ ובעולם. 3/9/17
 • פיגומים
  אשר (אשר לקס) בן ה- 17 היה הילד הכיא מופרע ביסודי, בחטיבה ועכשיו גם בתיכון. כל יום אחרי בית הספר, אשר הולך לעבוד עם אביו מילו (יעקב כהן), בעסק המשפחתי לפיגומים. האב נוהג בבנו ביד קשה ומכין אותו ליום בו העסק יעבור לידיים שלו. כשמורה חדש לספרות (עמי סמולרצ'יק) מלמד את הכיתה לקראת הבגרות, אשר מרגיש שמישהו רואה אותו קצת אחרת. לראשונה, הוא מדמיין לעצמו עתיד אחר מזה שמכתיב לו אביו, אך טרגדיה בלתי צפויה טורפת שוב את הקלפים.
 • העדות
  מה 11/1 בבתי הקולנוע! דרמת מתח המבוססת על מקרה אמיתי שהתרחש בשלהי מלחמת העולם השנייה, רצח מחריד של 200 יהודים בשדות הכפר רכניץ באוסטריה. במרכז הסרט ניצבת דמותו של יואל, היסטוריון שחוקר ומנהל מאבק משפטי מתוקשר כנגד הכחשת הטבח. במהלך החקירה נחשף יואל לעדות שמרסקת את זהותו ואת אורח חייו. כהיסטוריון, שמחויבותו לאמת היא מוחלטת, יואל נחוש להמשיך בחקירה, למרות שהיא מוליכה אותו בדרך שאין ממנה חזרה. במאי: עמיחי גרינברג
 • 'מנהל קרן הקולנוע הישראלי קיבל פרס הוקרה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין
  20/2 מנהל קרן הקולנוע הישראלי, כתריאל שחורי, קיבל פרס מיוחד מהנהלת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין. הפרס, "הברלינלה קאמרה" , הוענק לשחורי ולקרן הקולנוע בטקס מיוחד שהתקיים היום במהלך הפסטיבל בברלין במעמד עשרות מנהלי מוסדות קולנוע מכל רחבי העולם. הוא ניתן כהוקרה על תרומתו לקידום הקולנוע הישראלי והעולמי ובמיוחד לקולנוע האירופאי. נימוק נוסף להענקת הפרס הוא העמידה של שחורי על חופש היצירה והביטוי.
 • מוטלים בספק
  בהשראת אירועים אמיתיים מגולל אלירן אליה סיפור עוצמתי העוסק במפגש הטעון בין אסי, תסריטאי ומשורר, שנשלח לעבודות שירות עם נערים עבריינים הכלואים במעצר בית.
 • משפחה מה 26/4 בקולנוע
  סרטה השלישי של רוני קידר עוסק במשפחה אבל לא כמו שאולי היינו מצפים. הסרט שובר תבניות ובתוך כך מעורר מחשבה ולוקח את הצופים למקומות לא צפויים.
 • הבן דוד סרטו של צחי גראד
  נפתלי בסה"כ רצה לשפץ את הסטודיו הישן בחצר. ביום שהוא מביא פועל פלסטיני לשיפוץ מותקפת נערה בישוב בו הוא מתגורר. תושבי הישוב ממהרים להאשים את הפועל ונפתלי שיוצא להגנתו מוצא עצמו באמצע סערה ומאבד שליטה. דרמה קומית שמשירה מבט אל המציאות.
 • הבלתי רשמיים מיום חמישי, 26/7 בקולנוע
  סרטו המלא הראשון של אלירן מלכה, "הבלתי רשמיים", יפתח את פסטיבל הקולנוע בירושלים ויצא לבתי הקולנוע ב 26 ליולי. סרטו של מלכה מתרחש בתחילת שנות ה 80 בירושלים ומבוסס על סיפור ההקמה של מפלגת ש"ס. במרכז הסרט ניצבת דמותו של יעקב כהן, בעל בית דפוס קטן שמחליט להלחם בתחושות האפליה והקיפוח מעצם היותו ושיוכו כ"ספרדי" ולהקים מפלגה דתית מזרחית. כנגד כל הסיכויים החלום הופך למציאות, חייו משתנים מקצה לקצה וכך גם המציאות החברתית והפוליטית בארץ. עם: שולי רנד, יעקב כהן, גולן אזולאי, יואב לוי
 • שרוכים ** עכשיו בקולנוע
  סרטו החדש של ינקול גולדווסר מספר סיפור רגיש ומרגש שבמרכזו הקשר המיוחד בין אב מבוגר ובנו בעל הצרכים המיוחדים. גדי הוא ילד-איש עם פיגור קל, בעל חוש הומור ייחודי, צחוק מתגלגל ואופטימיות אין סופית. מותה הפתאומי של אימו מאלץ את גדי לעבור, באופן זמני אל אביו הביולוגי, ממנו היה מנותק רוב חייו. ראובן, אביו של גדי, השקוע בבעיות חייו שלו , תמיד נרתע ממפגשים עם בנו יוצא הדופן. אבל האהבה החבויה בין האב לבן, נחשפת, נבנית ומתעצמת במהלך ההכרות המחודשת. האופטימיות האין סופית של גדי, תנחם את כולם ,כשהשניים יאלצו להתמודד ביחד עם תלאות החיים המצפות להם. עם דבלה גליקמן ונבו קמחי. מועמד ל 8 פרסי אופיר
 • הנשף / עכשיו בקולנוע
  עדן, טיגיסט וקשת, שלוש נערות מתיכון בירושלים רוצות לעבור ניתוח פלסטי , "לשפץ" את המראה בתקווה שכך הן יהפכו למקובלות ויקבלו הזמנה אבירית לטקס הפרום – "הנשף" הקרב ובא. הן מקבלות הצעה מפתה – תמורת תרומת כליה בקייב הן יעברו ניתוח פלסטי בחינם. בדרך להגשמת החלום הפלסטי הן יגלו שלעדן סיבה מורכבת משלה לצאת למסע. ביימו: טל גרניט ושרון מימון
 • אויר קדוש בקולנוע – 4/10
  סרטו של שאדי סרור הוקרן כבר במיטב הפסטיבלים הבינלאומיים לקולנוע וכעת הוא מגיע למסכים כאן. אדם, בחור ערבי-נוצרי משכיל ופנטזיונר מנצרת עיר הבשורה, חולם להיות איש עסקים מצליח. בעודו מובטל, לאחר שהתפטר מעבודתו כרואה חשבון, הוא פוגש את רוברטו, כומר איטלקי שמדריך צליינים. או אז כדי לפרנס את משפחתו צץ בראשו של אדם רעיון לסטארט-אפ גאוני: מכירת אוויר קדוש בבקבוקים, היישר מפסגות העיר, לתיירים אדוקים שמגיעים אליה לביקור. כשהאפיפיור מגיע ומביא איתו מיליוני צליינים, אדם עומד להתעשר, אבל אז דבר בלתי צפוי קורה. דרמה קומית אירונית המתארת מציאות אבסורדית בה מתנגשים זה בזה אינטרסים דתיים, כלכליים, חברתיים ופוליטיים, בזמן שבאותה הקלחת מתערבבים יחדיו אמונה, פרוטקשן, קומבינות בין-תרבויות ודעות קדומות.
 • מכתב פרישה והבעת תודה
  חברות וחברים יקרים, בתום 20 שנים, בהן שרתתי כמנהל קרן הקולנוע הישראלי, הודעתי להנהלת הקרן על רצוני לפרוש. לבקשת הנהלת הקרן ואיגודי היוצרים, הסכמתי להמשיך ולשרת ולתרום ככל שיתבקש את הקשרים והניסיון הבינלאומי שהבאתי לתפקיד למען המשך הצלחתו של הקולנוע הישראלי כנציג נאמן של התרבות הישראלית ברחבי העולם. וועדת איתור, המורכבת מחברים בהנהלת הקרן, תחל בקרוב, עם פרסום קול קורא באתר הקרן, בהליך הבחירה של מנכ"ל/ית. אני יחד עם הצוות של הקרן נעשה הכל כדי לסייע ולהבטיח חפיפה מסודרת וחלקה עם המנכ"ל/ית שוועדת האיתור וההנהלה יבחרו, ובכדי להמשיך לעמוד באתגרים ובתמורות איתם ענף הקולנוע מתמודד בארץ ובעולם. בכל שנותיי בקרן הקולנוע הישראלי, פעלתי כמיטב יכולתי לשרת בנאמנות את קהיליית הקולנוע הישראלי ללא מורא וללא משוא פנים , תוך שמירה על חופש הביטוי ועל חופש היצירה. (המשך המכתב בכתבה המלאה)
 • מר דוד בועז, היו"ר החדש של קרן הקולנוע הישראלי
  האסיפה הכללית של קרן הקולנוע הישראלי (ער) בחרה בתאריך 04.02.2019, את מר דוד בועז, לתפקיד יו"ר הנהלת הקרן.
 • האקדמיה האירופאית לקולנוע מתכנסת בישוב צוקים שבערבה
  החל מיום חמישי, ה7 למרץ, תכונס האקדמיה האירופאית לקולנוע בישוב צוקים שבערבה. דיוני הנציגים יתקיימו במשך שלושה ימים. הכנס בשיתוף עם קרן הקולנוע הישראלי, פסטיבל הסרטים הבינלאומי בערבה ומשרד החוץ.
 • בוקר טוב ילד מה 28/3 בקולנוע
  בוקר טוב ילד הוא סרט שקורא להתעוררות. בבית חולים שוכב חייל פצוע בקומה. 24 שעות מסביבו נמצאים הוריו ומחכים שיתעורר. בחדר הקטן אנחנו נחשפים למיקרוקוסמוס של חיינו כאן ועכשיו. משפחה, צבא, מכבי תל אביב, אהבה, חינוך, פוליטיקה ושכול. והכול ללא הטפה, ללא חיפוש אשמים וללא ביקורת. מתוך כל אלה בוקעת הקריאה להתעוררות. שרון בר זיו כתב, ביים ומשחק בסרט ולצדו קרן מור, בדואט סוחף שמתכתב עם "בלוז לחופש הגדול" של רנן שור, דורון נשר, ואילן דה פריז. ב"בלוז". משחק שרון את אחד הנערים העומדים לפני גיוס, שם הסרט מסתיים במותו של אחד המתגייסים, ונישואיו של שרון. ב"בוקר טוב ילד", 33 שנים אחר כך, הנער אותו גילם שרון היום הוא אב לחייל ששוכב חסר הכרה המתעורר לאיטו למציאות שלא השתנתה. בוקר טוב ילד, בבתי הקולנוע החל מה28.3.19
 • בלי דם - מה2.5 בבתי הקולנוע!
  כמו מאני, הדמות הראשית בסרטו הראשון של יוסף (ג'ו) אל דרור "בלי דם", שייצא לאקרנים בשבוע הבא, גם ג'ו אל דרור חדל מתישהו מכתיבה, ובמקרה שלו זו היתה חתיכת הפסקה. כמעט שני עשורים חלפו מהפעם האחרונה שאל־דרור, תסריטאי ומחזאי שהוזכר בשעתו כיורש אפשרי של חנוך לוין ונסים אלוני ושהיה מהכותבים המרכזיים של "החמישייה הקאמרית", הוציא חומר מקורי חדש, הפעם זה קורה בקולנוע בסרט "בלי דם" ... קישור לכתבה בארץ בהקלקה על "הכתבה המלאה":
 • הד - בקולנוע
  חייו של אבנר מתערערים וקורסים כשהוא מגלה שאשתו אלה בוגדת בו. אבנר מנסה להתחקות אחרי אשתו ותוך כדי מגלה שהוא לא באמת מכיר את האישה שהוא אוהב. השאלות הגדולות שאיתן מתמודד הסרט סובבות כולן סביב הציר הזה: האם אנחנו באמת מכירים את האנשים הקרובים לנו ביותר? האם הם באמת אוהבים אותנו? ואם כן – למה אהבה זה לא מספיק? ואיך זה שאנחנו פוגעים תמיד באלו שאנחנו הכי אוהבים? והקשה מכל – למה אנחנו באמת מבחינים במשהו (או מקשיבים לו) רק כשהוא כבר איננו? סרטם של עמיקם קובנר ואסף שניר עם יורם טולדנו, יעל אבקסיס, צחי הלוי, גורי אלפי לקריאה נוספת מתוך דבר הבמאים וראיון עם אבנר שביט כנסו לכתבה המלאה.
 • כתריאל שחורי קיבל בפסטיבל קאן 2019 את פרס עיתון "וארייטי" למפיק יצירתי ומשפיע
  בפסטיבל קאן שהסתיים ביום שבת האחרון ניתן פרס מיוחד ומרשים לכתריאל שחורי המנכ"ל היוצא של קרן הקולנוע הישראלי - פרס עיתון "וארייטי" למפיק יצירתי ומשפיע . עיתון הקולנוע הנחשב בעולם "וארייטי" העניק את הפרס זאת הפעם הראשונה למנכ"ל של קרן קולנוע במסגרת אירוע רב משתתפים בו כיבד העיתון 10 מפיקים צעירים ומבטיחים מכל העולם שהמשותף להם היא המחויבות לקולנוע נועז, מקורי ומעורר מחשבה. הפרס החשוב ניתן לכתריאל מ"וארייטי" בכדי לחגוג ולהוקיר את הישגיו המרשימים בתחום העשייה הקולנועית וקידום היצירה הקולנועית בארץ ובעולם במשך 20 שנות כהונתו כמנכ"ל הקרן.
 • תל אביב על האש - בקולנוע !
  סאלם (קייס נאשף) הוא צעיר פלסטיני ממזרח ירושלים, היפסטר שבדרך מקרה ממונה להיות אחד התסריטאים של הטלנובלה המצליחה "תל אביב על האש". מדי בוקר בדרכו לעבודה ברמאללה הוא עובר דרך מחסום ישראלי. כשמפקד המחסום (אסי ביטון) מגלה שסאלם עובד בטלנובלה האהובה על אשתו הוא הופך לשותף לכתיבה ומסכים לייעץ לסלאם בכתיבת דמותו של הקצין הישראלי בסדרה. שיתוף הפעולה הסודי בין השניים עובד נהדר, עד שהספונסרים הערבים מתערבים ומבקשים לכתוב סוף אחר לסדרה, סוף ששונה מהסרט של אסי. לכוד בין הקצין הישראלי לספונסרים, סלאם צריך למצוא בדחיפות פתרון מקורי שיחלץ אותו מהצרה שאליה נקלע. קומדיה שנונה ומצחיקה שזכתה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל חיפה, הוקרנה בפסטיבלים מובילים ובבתי קולנוע ברחבי העולם.
 • הרפתקה בשחקים מה 11/7 בקולנוע
  ההרפתקה של הקיץ כאן – "הרפתקה בשחקים" סרט ילדים מרגש לכל המשפחה . יותם ונועה בני ה 13 יוצאים להגשים חלום ולגעת בשמים. השניים מוצאים במגרש גרוטאות מטוס קרב נדיר ממלחמת העצמאות. החלום שלהם הוא לשפץ את המטוס ולהטיס אותו במפגן האווירי ביום העצמאות. כנגד כל הסיכויים – הקשיים הטכניים, דרישות של לימודים, ההתנגדות של ההורים וגם אהבת הנעורים - הם יוצאים להגשים את החלום. הסרט מעלה למסך סוגיות רלוונטיות לילדים ומבוגרים כאחד: קשר בין ילדים להורים, התמודדות עם קשיים, התמדה ודבקות במטרה , קשר וחיבור בין דורי. ליאור חפץ התסריטאי והבמאי כותב: "היה חשוב לי ליצור סרט לכל המשפחה, שיפנה ברמות שונות לקהל צופים רחב: מילדים, להוריהם ועד לסבא ולסבתא. במרכז העלילה שני גיבורים בני שלוש-עשרה, יותם ונועה, שהחלום שלהם להיות טייסים. הצגת הסיפור דרך נקודת מבטם של הגיבורים, שעושים דברים שרק מבוגרים יכולים לעשות במציאות, מעצימה את הצופים הצעירים ומלמדת אותם על ערכים כמו יוזמה, תושייה, יכולת התמדה והתמודדות עם משברים. ולא משנה אם אתה בן או בת – כל אחד יכול להגשים את החלומות שלו, אם רק יעז ויתמיד." עם: אמיר טסלר והילה נתנזון בתפקיד יותם ונועה ולצידם: אריה צ'רנר, ריקי בליך ונתי רביץ
 • פרסי אופיר 2019
  קרן הקולנוע הישראלי גאה ושמחה על הזכייה של חמישה מסרטי הקרן ב11 פרסי אופיר, בקטגוריות השונות. ברכות חמות לזוכים ולזוכות בפרס אופיר 2019
 • V.O.D. קרן הקולנוע הישראלי
  שירות הסטרימינג של אתר הקרן חזר לפעילות מלאה. באתר כ- 250 סרטים שהופקו במהלך שנות הפעילות של הקרן. הצפייה בתשלום של 15 ₪, ניתן לצפות בסרט במהלך 48 שעות ממועד ההזמנה של הסרט.
 • שיתוף פעולה בין קרן הקולנוע, בי"ס סם שפיגל ונציבות הקולנוע של אבו-דאבי
  פותחים את השנה עם בשורות טובות 🕊️ קרן הקולנוע הישראלי חתמה עם נציבות הקולנוע של אבו דאבי ועם בית הספר סם שפיגל על הסכם הבנות ליצירת שיתופי פעולה בתחום הקולנוע.
 • צ'ארלי זריהן ז"ל
  אתמול, 14.9.20, התבשרנו על מותו של צ'ארלי זריהן.את צ'ארלי פגשנו לפני 20 שנה, בוהמיין פריזאי, מוציא לאור של אמנות גרפית. צ'ארלי שחילק את זמנו בין פריז, לוס אנג'לס ותל אביב הרגיש כי משהו מבעבע בקולנוע הישראלי אחרי שנים רבות של דעיכה. סרטים כמו "כנפיים שבורות" ו"חתונה מאוחרת" זוכים להצלחה קופתית ולמספר שיא של צופים ופסטיבלי היוקרה של קאן, ברלין ו-ונציה מזמינים את הסרטים ויוצרים ישראלים להשתתף במסגרות היוקרתיות של הפסטיבלים.
 • יוצאים לסלון עונה 1: 2020-2021 - לצפייה במפגשי היוצרים
  קרן הקולנוע הישראלי מודה לכל היוצרים, המשתתפים והמנחים של "יוצאים לסלון", לחדר השידור ולמעצבות הגרפיות. ול 80,000 הצופים אשר הצטרפו אלינו מדי יום חמישי להקרנה של מיטב הקולנוע הישראלי. אנו מזמינים אתכם לצפות בסרטים ובפאנלים באתר הקרן. נתראה באולמות הקולנוע!
 • 27.5.2021 - חוזרים לבתי הקולנוע
  בתי הקולנוע בארץ נפתחים לאחר יותר משנה. נשמח להיפגש באולמות ומול המסך הגדול לחוויית קולנוע אמתית!
 • "אסיה" - סרטה של רותי פרי-בר, מ24.6 בבתי הקולנוע
  "אסיה" הוא סרטה של רותי פרי-בר, דרמה מרגשת שזכתה בשלושה פרסים בפסטיבל טרייבקה וסחפה את טקס פרסי אופיר עם לא פחות מ-9 זכיות כולל הסרט הטוב ביותר. בכיכובן של אלונה איב ושירה האס. הפקה - גם סרטים
 • פסטיבל קאן 2021: הסרט "הברך" בבימויו של נדב לפיד, זכה בפרס חבר השופטים
  ברכות חמות לבמאי נדב לפיד ולמפיקות ג'ודית לו לוי, אסנת הנדלסמן קרן וטליה קלינהנדלר על זכיית הסרט "הברך" בפרס חבר השופטים בפסטיבל קאן! ‫ הסרט, שהופק בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, עלה לאקרנים ברחבי הארץ ויוקרן גם בפסטיבל קרלובי וארי ופסטיבל טורונטו הקרובים. מדובר בפרס השלישי בחשיבותו בתחרות הרשמית בפסטיבל. אנו מחבקים את כל המשתתפים והמשתתפות בעשייה וגאים לקחת חלק. Credit: Cristophe Simon AFP
 • פסטיבל הקולנוע ירושלים 2021
  ברכות חמות לסרטי הקרן הזוכים בפסטיבל הקולנוע ירושלים: סינמה סבאיא - פרס לסרט הביכורים ופרס חביב הקהל. השחיין - פרס לשחקן הטוב ביותר. איך נתת לזה לקרות - ציון לשבח.
 • פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2021
  הקרן מברכת את יוצר הסרט ויהי בוקר, וגאה בהישיגיו בפסטיבל. הסרט שכתב וביים ערן קולירין על פי ספרו של סייד קשוע, והופק בתמיכת הקרן, זכה בפרס הסרט, פרס התסריט ופרס השחקן בתחרות העלילתית - הישראלית בפסטיבל הסרטים חיפה. הסרט זכה ל-15 מועמדויות בטקס פרסי אופיר והוא אף הוקרן בפסטיבל קאן האחרון. את הסרט הפיקו יהונתן פארן, נדב פלטי, תמי מוזס בורוביץ, רענן גרשוני וקרן מיכאל
 • ויהי בוקר - הזוכה הגדול של פרסי אופיר 2021
  הנציג שלנו באוסקר: ויהי בוקר! הסרט שבוים על ידי ערן קולירין על פי ספרו של סייד קשוע והופק בידי יהונתן פארן, נדב פלטי, תמי מוזס בורוביץ, רענן גרשוני וקרן מיכאל זכה הערב בשישה פרסים בטקס פרסי אופיר, בהם פרס הסרט הטוב ביותר, פרס הבימוי (ערן קולירין), פרס התסריט (ערן קולירין), פרס השחקנית הראשית (ג'ונא סולימאן), פרס השחקן הראשי (אלכס בכרי), פרס הליהוק (ג'ונא סולימאן), ופרס שחקן המשנה (איהב סלאמי). זה היה מסע ארוך, אבל נהנינו מכל רגע, שמחים לקחת חלק ביצירה המיוחדת והמרתקת הזו ומתרגשים לחזור לחגוג את הקולנוע שלנו. ברכות לזוכות ולזוכים 💙
 • הסרט "שתיים" בסינמטק תל אביב
  הסרט "שתיים" בבימויה של אסתר אלקיים ובהפקתו של רונן בן-טל, יוקרן בסינמטק ת"א מיום חמישי ה 25.11. הסרט פתח את הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה ה-16 TLV FEST לאחר שזכה להצלחה מסחררת בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם.
 • סרטים שכאלה: קרן הקולנוע הישראלי בשיתוף סינמטק תל אביב. ינואר-מאי 2022
  קלאסיקות ישראליות כמו שאף פעם לא ראיתם. קרן הקולנוע הישראלי וסינמטק תל אביב מציגים תוכנית מיוחדת, שתפגיש את הקהל עם חמש קלאסיקות ישראליות בלתי נשכחות בעותקים דיגיטליים חדשים ומשוחזרים. מדי חודש תוקרן בסינמטק קלאסיקה קולנועית אחרת, שתלווה בשיחה עם כוכבי הסרטים והקרנת קטעי ראיונות מצולמים עם יוצריהם מתוך פרויקט "מאגר העדויות של הקולנוע הישראלי", שיגלו את כל הסודות מאחורי הקלעים של הקולנוע הישראלי. המפגש החמישי: אני אוהב אותך רוזה.
 • הסרט "קריוקי" התקבל לתחרות הרשמית בפסטיבל טרייבקה 2022
  הסרט "קריוקי" שכתב וביים משה רוזנטל והפיקה אפרת כהן התקבל לפסטיבל טרייבקה. זהו סרטו הארוך הראשון רוזנטל שהופק בתמיכת הקרן במסגרת מסלול הביכורים. בכיכובם של ליאור אשכנזי, ריטה שוקרון וששון גבאי. הסרט נכלל בתחרות הבינלאומית של הפסטיבל שיתקיים הקיץ. ברכות לכולם.ן!
 • ברכות לסרטי קרן הקולנוע הישראלי הזוכים בפסטיבל ירושלים ה-39
  גאים בסרטים שלנו, "הדרך לאילת" ו-"קריוקי" על הזכיות בפסטיבל ירושלים! "הדרך לאילת" זכה בפרס חג'ג' לסרט העלילתי הטוב ביותר של פסטיבל הקולנוע ירושלים ה-39. לצד פרס זה זכה סרטו של יונה רוזנקיאר בפרס הצילום, שהוענק לצלם עודד אשכנזי, ופרס השחקן שהוענק לשמואל וילוז'ני. "קריוקי" זכה בפרס GWFF לסרט הביכורים הישראלי הטוב ביותר, וכן בפרס חביב הקהל.
 • קרן הקולנוע הישראלי גאה ומתרגשת עבור כל יוצרי ויוצרות הסרטים המועמדים לפרס אופיר 2022!
  לסרטי הקרן 56 מועמדויות לפרסים בקטגוריות השונות, כולל 4 מועמדויות לסרט העלילתי הטוב ביותר באורך מלא: ולריה מתחתנת (מיכל ויניק) / קריוקי (משה רוזנטל) / הדרך לאילת (יונה רוזנקיאר) / סינמה סבאיא
 • "ולריה מתחתנת" בפסטיבל ונציה 2022
  בפסטיבל ונציה התקיימה הקרנת הבכורה של "ולריה מתחתנת", סרטה של מיכל ויניק. המתחרה במסגרת החדשה –"אוריזונטי אקסטרה".
 • קרן הקולנוע הישראלי מברכת על זכייתו של הסרט "סינמה סבאיא" בפרס אופיר לסרט הטוב ביותר לשנת 2022
  הסרט "סינמה סבאיא" בבימויה של אורית פוקס - רותם זכה בפרס הסרט הטוב ביותר ובפרס הבימוי, בטקס פרסי אופיר 2022. הסרט שהופק ע"י גרין פרודקשנס קטף שלושה פרסים נוספים: שחקנית המשנה, עיצוב התלבושות ופרס הליהוק.
 • קרן הקולנוע הישראלי גאה בהישגי סרטיה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה
  "ולריה מתחתנת" - סרטה של מיכל ויניק, שהוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל ונציה האחרון וזוכה פרס אופיר לתסריט, זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית ובפרס התסריט.
 • פוקוס קולנוע ישראלי פסטיבל טאלין 2022
  השנה, לראשונה, נבחרה ישראל להציג את מיטב הקולנוע שלה במסגרת תוכנית התמקדות מיוחדת, יוזמה משותפת של קרן הקולנוע הישראלי וקרן רבינוביץ' יחד עם משרד החוץ. משלחת ישראלית גדולה הוזמנה לייצג את ישראל, ביניהם מנהלי שתי הקרנות, ד"ר נועה רגב, מנכ"לית ומנהלת אמנותית של קרן הקולנוע הישראלי, ויואב אברמוביץ', מנכ"ל משותף ומנהל אמנותי של קרן רבינוביץ', יאיר נבו, ראש מחלקת קולנוע במשרד החוץ הישראלי, ויוצרי הסרטים המשתתפים.
 • פוקוס קולנוע ישראלי פסטיבל טאלין 2022
  הפסטיבל הבינלאומי החשוב בטאלין, אשר במסגרתו התקיים השנה פוקוס מיוחד לקולנוע ישראלי, ננעל באקורד חגיגי ומרגש עם שתי זכיות: הסרט "בתולים" בבימויו של מאור זגורי זכה בפרס הנוער לסרט הטוב ביותר והסרט "ברווזים – אגדה אורבנית" בימוי ותסריט שחר רוזן זכה בפרס התסריט בתחרות הרשמית.