קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

האקדמיה האירופאית לקולנוע מתכנסת בישוב צוקים שבערבה

ישיבה מיוחדת של הנהלת האקדמיה האירופאית לקולנוע (האוסקר של אירופה) בישוב צוקים שבערבה בין ה7 – 10 למרץ, 2019.    

 

בימים אלה מתקיימת ישיבת עבודה מיוחדת של הנהלת האקדמיה האירופאית לקולנוע בישוב צוקים שבערבה. 

הנהלת האקדמיה נענתה בשמחה להזמנה של קרן הקולנוע הישראלי, פסטיבל הסרטים הבינלאומי בערבה ובשיתוף עם משרד החוץ,

לקיים ישיבת הנהלה מיוחדת בישראל.     

23  חברי ההנהלה וצוות האקדמיה ובינהם מהבמאים, המפיקים והיוצרים המובילים באירופה, מתארחים ל 3 ימים של ישיבות, פגישות וסיורים. 

האקדמיה האירופאית לקולנוע הוקמה בשנת 1988 על ידי הבמאי השוודי הנודע, אינגמר ברגמן יחד עם 40 קולנוענים אירופאים מפורסמים.  נשיא האקדמיה כיום הוא הבמאי וים ונדרס ויו"ר ההנהלה והוועד המנהל היא הבמאית אניישקה הולנד. האקדמיה היא ארגון כלל אירופאי המאגד למעלה מ40 מדינות באירופה ושכנותיה. לאקדמיה למעלה מ3500 חברים מכל מדינות אירופה.  קהיליית הקולנוע בכל אחת מהמדינות האלה בוחרת מדי שנה את המועמדים לפרסי האקדמיה המוענקים באירוע חגיגי ורב משתתפים המתקיים מידי שנה בעיר אחרת באירופה.  השנה זכה בפרס הסרט "אהבה בימים קרים",  הנמצא ברשימת הסרטים הזרים שהתחרו על פרס האוסקר ההוליוודי לשנת 2019.

האקדמיה קיבלה ב 2004 את ישראל כחברה מלאה בארגון וכיום למעלה מ 60 יוצרים ואנשי קולנוע ישראליים חברים באקדמיה המונה למעלה מ3500 חברים.                     

במהלך השנים זכו סרטים ויוצרים ישראליים בפרסים חשובים וביניהם; ששון גבאי בפרס השחקן על  "ביקור התזמורת"; "ואלס עם באשיר" , "לבנון" ועוד. 

במסגרת האקדמיה האירופאית ישנם ערוצים רבים בהם ניתן לקדם את הקולנוע הישראלי כגון השתלמויות של יוצרים ישראלים במוסדות קולנוע באירופה וכן העמקת קשרי הקופרודוקציה עם אירופה, דבר שיעניק מימון נוסף לקולנוע הישראלי הנאבק בקשיים תקציביים ומשווע לכל תוספת השקעה.