קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

כתריאל שחורי קיבל בפסטיבל קאן 2019 את פרס עיתון "וארייטי" למפיק יצירתי ומשפיע

בפסטיבל קאן שהסתיים ביום שבת האחרון ניתן פרס מיוחד ומרשים לכתריאל שחורי המנכ"ל היוצא של קרן הקולנוע הישראלי - פרס עיתון "וארייטי" למפיק יצירתי ומשפיע  

 עיתון הקולנוע הנחשב בעולם "וארייטי" העניק את הפרס זאת הפעם הראשונה למנכ"ל של  קרן קולנוע במסגרת אירוע רב משתתפים בו כיבד העיתון 10 מפיקים צעירים ומבטיחים מכל העולם שהמשותף להם היא המחויבות לקולנוע נועז, מקורי ומעורר מחשבה. 

 הפרס החשוב ניתן לכתריאל מ"וארייטי" בכדי לחגוג ולהוקיר את הישגיו המרשימים  בתחום העשייה הקולנועית וקידום היצירה הקולנועית בארץ ובעולם במשך 20 שנות כהונתו כמנכ"ל הקרן.

 בנימוקי הענקת הפרס לכתריאל ציין עיתון "וארייטי": כתריאל שחורי הינו אחד מהאנשים המכובדים והמוערכים בתעשיית הקולנוע העולמית בשל המסירות שלו למתן ביטוי לרב תרבותיות של התרבות הישראלית בקולנוע, התרומה שלו לקידום של הקולנוע הישראלי וההשפעה הרבה שלו כמורה, מדריך ו"מנטור" על יוצרי קולנוע צעירים וחדשים מהעולם כולו.  

 הפרס הוענק לשחורי על ידי סטיבן גיידוס אחד המנהלים של "וארייטי בטקס חגיגי שהתקיים ב 20 למאי בפסטיבל קאן ובמעמד המנהל של פסטיבל קאן, ג'רום פאיילרד שנתן את הבמה לאירוח האירוע .  

"תודה לך" אמר פאיילרד, "על כל מה שאתה עושה, על כל מה שעשית וכל מה שתעשה בשנים הבאות, אנחנו יודעים שתישאר אתנו ותמשיך להשפיע ולמלא תפקיד משמעותי עבור מפיקים עצמאיים מכל העולם. "  

 במעמד קבלת הפרס הודה שחורי לעיתון וארייטי, לפאיירד ולפסטיבל קאן על הבמה שנתנו ונותנים  לקידום הקולנוע  הישראלי ועל החיבוק והעידוד לסרטים וליוצרים הישראליים. 

 שחורי ייעץ בדבריו למפיקים הצעירים שנכחו "היו נאמנים לעצמכם. שמרו על היושרה המקצועית והאישית שלכם ולכו עם הלב. זה הכי חשוב." 

 כתריאל כינה את שנות פעילותו בקרן "מסע מאתגר" ואמר "עברנו תקופות של עליות ומורדות, אבל דבקנו בדרכנו ובאמונה החשובה ביותר; לשמור על חופש היצירה בכל מחיר."