קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

מנהל קרן הקולנוע הישראלי נבחר לוועד המנהל של האקדמיה האירופאית לקולנוע

הועד המנהל של האקדמיה האירופאית לקולנוע (EUROPEAN FILM ACADEMY) , הודיע שמנהל קרן הקולנוע הישראלי, כתריאל שחורי,נבחר כחבר בוועד המנהל של האקדמיה.

שחורי, שנבחר ברוב קולות של 3300 חברי האקדמיה, יחליף את המפיק מרק רוזנבאום שכיהן כחבר הוועד המנהל  בשש השנים האחרונות.

שחורי אמר כי הוא מאוד גאה בעובדה שלהנהלת האקדמיה האירופאית לקולנוע, נבחר זו הפעם השנייה נציג של הקולנוע הישראלי. בשנים האחרונות האקדמיה האירופאית לקולנוע תמכה בקולנוע הישראלי והעניקה פרסים ליוצרים ושחקנים ישראלים (ששון גבאי פרס השחקן הטוב ביותר בשנת 2007) ועוד. הוא אמר כי הקולנוע האירופאי הוא שותף נאמן לקולנוע הישראלי ובאופן ממוצע מושקעים מדי שנה כ20 מיליון ₪ בקולנוע הישראלי, השקעות של ענף הקולנוע האירופאי בקולנוע הישראלי.

שחורי אמר שבמסגרת האקדמיה האירופאית יש ערוצים רבים בהם ניתן לקדם את הקולנוע הישראלי כגון השתלמויות של יוצרים ישראלים במוסדות קולנוע באירופה וכן העמקת קשרי הקופרודוקציה עם אירופה, דבר שיעניק מימון נוסף לקולנוע הישראלי הנאבק בקשיים תקציביים ומשווע לכל תוספת השקעה.

האקדמיה האירופאית לקולנוע הוקמה בשנת 1988 על ידי הבמאי השוודי הנודע, אינגמר ברגמן יחד עם 40 קולנוענים אירופאים מפורסמים. נשיא האקדמיה הוא הבמאי וים ונדרס ויו"ר ההנהלה והוועד המנהל היא הבמאית אניישקה הולנד. לאקדמיה למעלה מ3300 חברים מכל מדינות אירופה.  מדי שנה מתקיים בחודש דצמבר טקס הענקת פרסי ה"אוסקר האירופאי". השנה זכה בפרס הסרט "הריבוע" THE SQUARE, הנמצא ברשימת הסרטים הזרים המתחרים בפרס האוסקר ההוליוודי לשנת 2018 יחד עם הסרט הישראלי "פוקסטרוט".

שחורי ציין שבחירתו לוועד המנהל של האקדמיה האירופאית לקולנוע, מציינת שנה מוצלחת במיוחד לסרטי קרן הקולנוע הישראלי שהוא מנהל. סרטים רבים זכו השנה בפרסים בינלאומיים בפסטיבלים המובילים בעולם, וסרטי הקרן משכו השנה מספר שיא של צופים ישראלים בבתי הקולנוע.