קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

אות הוקרה מיוחד לכתריאל שחורי

בעיירת הכורים מהמאה ה-19, טלורייד, שבהרי הרוקי שבקולורדו מתקיים אחד הפסטיבלים החשובים והיוקרתיים בעולם לקולנוע. לא גדול כמו קאן, ברלין או ונציה אבל פסטיבל שזכה לכינוי "היהלום הנדיר" של עולם הפסטיבלים.

בכל שנה מעניק הפסטיבל אות הוקרה מיוחד 'Special Medallion' לאנשים או גופים שתרמו והשפיעו על תעשיית הקולנוע העולמית. מבין הזוכים בעבר טד טרנר (המייסד של CNN וערוץ TNT), מבקר הקולנוע האגדי סטנלי קאופמן, רשת HBO,  המחלקה לקולנוע של UCLA, מבקר הקולנוע ריצ'רד שיקל ועוד.

חברי הנהלת הפסטיבל והועדה המייעצת ובינהם אלכסנדר פיין, פיטר בוגדנוביץ', סלמן רושדי, וורנר הרצוג, לורי אנדרסון, ארול מוריס, ברטרנד טברנייה ועוד בחר השנה להעניק את "אות ההוקרה המיוחד" לכתריאל שחורי, מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי. ההחלטה להעניק את האות המיוחד ניתנה על איכות הסרטים הישראלים שאושרו במהלך השנים בהם כתריאל משרת כמנכ"ל הקרן ושתרמו לקולנוע העולמי, כמו כן על תרומתו של כתריאל שחורי לענף הקולנוע בארץ ובעולם.

טקס הענקת המדליה יתקיים בטלורייד ביום ראשון ה – 3 לספטמבר במעמד אורחי הפסטיבל ומנהלי הפסטיבל.

במשך ימי הפסטיבל המכונה "The Show" – "המופע", העיירה הקטנה שבקולורדו מוצפת בראשי ענף הקולנוע האמריקאי וההוליוודי שבאים אליה לארבע ימים של חוויה קולנועית טוטאלית. תכניית הפסטיבל לא מפורסמת או נחשפת מראש והקהל שפוקד את המקום ומגיע יודע שהתכנית מבטיחה וצופנת בחובה חוויה קולנועית מיוחדת וממיטב הקולנוע העולמי.

פסטיבל טלורייד נחשב ל"ארוע" קולנועי חשוב ומשפיע – הפסטיבל המוערך ביותר על יוצרי הקולנוע ושחקני הקולנוע האמריקאים שפוקדים את הפסטיבל באווירה נינוחה ומאוד לא מכופתרת.

בנוסף להקרנת הסרטים, הפסטיבל נותן במה לשיח רציני ומעורר בין הצופים ליוצרים על היצירה קולנועית ועל הסרטים עצמם. סוף שבוע שבו הצופים מדברים וחוגגים סרטים.  אין מסגרות תחרותיות, אין שוק סרטים, אין הקרנות עיתונאים, צלמי פפרצ'י או שטיחים אדומים. באי הפסטיבל מגיעים לטלורייד במטרה אחת, לצפות במיטב הקולנוע העולמי ולחיות קולנוע.

בין הסרטים שקרן הקולנוע הישראלי תמכה והשקיעה בהפקתם ואשר הוקרנו בטלורייד ניתן לציין את: "ביקור התזמורת", "ואלס עם באשיר", "בית לחם", "הערת שוליים", "ערבים רוקדים" ועוד.

במסגרת הפסטיבל השנה יוקרן סרטו של שמוליק מעוז "פוקסטרוט".