קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

'מנהל קרן הקולנוע הישראלי קיבל פרס הוקרה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין

 מנהל קרן הקולנוע הישראלי , כתריאל שחורי, קיבל פרס מיוחד מהנהלת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין. הפרס,  "הברלינלה קאמרה" , הוענק לשחורי ולקרן הקולנוע בטקס מיוחד שהתקיים  ב 20/2/18 במהלך הפסטיבל בברלין ובמעמד עשרות מנהלי מוסדות קולנוע מכל רחבי העולם. הוא ניתן כהוקרה על תרומתו לקידום הקולנוע הישראלי והעולמי ובמיוחד לקולנוע האירופאי.  נימוק נוסף להענקת הפרס הוא העמידה של שחורי על חופש היצירה והביטוי.

שחורי אמר בנאום התודה שנשא בטקס כי הוא ועמיתיו יוצרי הקולנוע בישראל הוכיחו שחופש הבעת הדעה והביטוי הם ערכי הבסיס ביצירתם. הוא צטט את אמרתו של ג'ורג' אורוול :" אם לחופש יש משמעות – הרי שהיא הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע". הוא הודה להנהלת הפסטיבל ולקהיליית הקולנוע בעולם על תמיכתם בקולנוע הישראלי במאבקיו לשמור על חופש היצירה.

מנהל פסטיבל הסרטים בברלין, דיטר קוסליק, שהעניק לשחורי את הפרס ציין כי שחורי תרם תרומה גדולה לקולנוע הישראלי בפעילות לאורך שנים בפסטיבל ברלין ופסטיבלים אחרים. דברים נרגשים במיוחד נשא מנהל פסטיבל וונציה אלברטו ברברה שאמר שהקולנוע הישראלי התברך באיש כמו שחורי שהצליח , ללא פחד לגרום לשינוי מהותי בקולנוע הישראלי

פרס ה"ברלינלה קאמרה" ניתן בעבר ליוצרי קולנוע בולטים בעולם דוגמת איזבלה רוסוליני, ג'ודי פוסטר, קלינט איסטווד, סידני פולק ואחרים.

שחורי אמר כי קבלת הפרס היא הכרה בעוצמתו של קולנוע הישראלי המתחדש וביוצריו.. הוא ציין כי השנה החולפת הייתה שנת שיא לסרטי קרן הקולנוע הישראלי: למעלה ממיליון צופים הגיעו לבתי קולנוע בישראל לצפות בשוברי הקופות שהופקו בסיוע קרן הקולנוע הישראלי דוגמת "מכתוב", "פיגומים", "פוקסטרוט" "געגוע" ואחרים.

בשנה שעברה זכה שחורי בפרס הוקרה מיוחד בפסטיבל הסרטים היוקרתי והמיוחד, פסטיבל טלורייד בארה"ב.  הפרס הוענק לשחורי כהוקרה על תרומתו לענף הקולנוע בישראל ובעולם וכן כהערכה לאיכות המיוחדת של הסרטים הישראלים ששחורי היה שותף בעידוד ובתמיכה בהפקתם.

 

 דברים שנשא מר אלברטו ברברה – המנהל של פסטיבל וונציה בטקס הענקת פרס "הברלינאלה קאמרה" לכתריאל שחורי

כתריאל שחורי במעמד קבלת הפרס