קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

סרטי הקרן

העתיד (2019)

ז'אנר:מתח
אורך סרט:92 דק'
סטאטוס:בעריכה
מסלול:ביכורים
השקעת הקרן:₪1,000,000
 
חברת הפקה:גם סרטים
אתר אינטרנט:לחץ כאן
כתובת דוא"ל:yoav@gumfilms.com

נורית, 44, נשואה, ללא ילדים, חוקרת בכירה בשב״כ, מחפשת את העתיד. כלומר, מחפשת את הפונדקאית המתאימה לשאת את עתידה ברחמה. רצה הגורל והיא נקראת לחקור את יפה, 21, שרצחה את שר החלל והתיירות, במלון הולילנד בירושלים, ללא מאמץ ניכר וללא עזרה, ככל הנראה על דעת עצמה והיא בתא מעצר ושומרת על שתיקה.

הן נפגשות מדי יום, לפעמים פעמיים ביום ועושות את מה שלעתים נדמה שנשים מיטיבות לעשות יותר מכל, הן מדברות. אבל אין לטעות, זו לא שיחה בין חברות, זו לא שיחת נשים פר-סה, אלא, חקירה קשה ומתישה, מעמסה רגשית ופיזית, דו-שיח שלעתים נדמה אבוד, או מנותק, אך לעתים פורץ דרך ואף גדוש בהומור, ואז שב ונסוג לאחור, רצוף סתירות, נטול הגיון ישר לכאורה, אך יש בו יושרה רבה, תקיפות, ואף תעוזה, דו שיח שהוא מלחמת התשה ושהניצחון היחיד האפשרי בו, כך נראה, הוא ניצחון פירוס, בשעה שכל אחת מהנשים נלחמת להשיג את הבלתי מושג, אולי, כבולות בתוך התרחשות מינימליסטית, כסא, שולחן, דלת, ועץ תאנה אחד, ללא מוצא, שהאבסורד משחק בה תפקיד מרכזי והנפש מחפשת מוצא.

הן מדברות על רצח, על מוות, על הזמן, שהוא דם החיים, ועל החיים; על לימודים, על משפחה, על ילדים, על עבודה, על גברים, על מיניות, על השפה, על החלל ועל הסכסוך המר, הדם שנשפך ועוד ישפך, רובו המכריע בידי גברים.

מתוך הדברים צומחת עלילת הרצח על מניעיה ונפתוליה, אם כי לעתים נדמה כי צומחת גם עלילה אחרת, עלילה של אחווה, של שותפות, של שחרור ושל עתיד.מפיק/האורית זמיר
 יואב רועה
במאי/תנעם קפלן
תסריטאי/תנעם קפלן