קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

סרטי הקרן

שתיים (2021)

ז'אנר:דרמה
אורך סרט:81 דק'
סטאטוס:מוכן להקרנה
מסלול:השלמת הפקה
השקעת הקרן:₪100,000
 
חברת הפקה:בן טל הפקות בע"מ
אתר אינטרנט:לחץ כאן
כתובת דוא"ל:ronenbental@gmail.com

שתי נשים נשואות ואוהבות מחליטות לעשות ילד. יחד הן מעזות לחלום להקים משפחה, בטוחות שהאהבה שלהן תנצח כל מכשול בדרך.

בר 34 שפית במקצועה, סבלה בעבר מדיכאון ועדיין נמצאת בטיפול תרופתי, מה שמונע ממנה להיכנס להריון בעתיד הנראה לעין. עומר 31 בת זוגה רקדנית וניהלה בעבר מערכות יחסים עם גברים, היא זו שתכנס להריון.

המסע למימוש החלום מתחיל בהתרגשות רבה והמון אופטימיות. בחירת התורם מקטלוג היא אירוע משמח והמפגשים עם הצוות הרפואי מביכים ומשעשעים. ההזרעות מתחילות, הקשר בין הבנות עמוק וטוב והשתיים מצליחות אף להינות מהתהליך. אולם ככל שהניסיונות מתמשכים וחוזרים על עצמם ללא הצלחה, הכישלון והאכזבה מכרסמים בכל אחת בנפרד. מסתבר שעומר נכנסה לתהליך התובעני בתמימות ובחוסר מוכנות רגשית ובר מצידה מתוסכלת מעמדת ה׳מלווה׳ של התהליך שצריכה לספק תמיכה והבנה כל הזמן.

החשש להביא ילד לעולם מבלי לדעת מיהו אביו הביולוגי, שליווה את עומר מלכתחילה, לא מרפה ממנה, ואליו מצטרף עכשיו גם הפחד מהשלב המתבקש הבא: הפריה חוץ גופית.

מתוך המצוקה והמלחמה על שמירת הקשר בניהן נוסעות בנות הזוג לאילת, שם הן פוגשות את יוני 38 בן הזוג לשעבר של עומר. בר, שחששה תמיד להכניס אב ביולוגי לתמונת המשפחה, מציעה לעומר את יוני כתורם זרע. יוני נענה להצעה, אם כי ניכר שעדיין לא התגבר על כישלון יחסיו עם עומר.

ליל הביוץ המיוחל הגיע והשלושה נפגשים להזרעה ביתית. האירוע הטכני בעיקרו מציף את כל הקונפליקטים סביב התהליך.מפיק/הרונן בן טל
במאי/תאסתר אלקיים
תסריטאי/תאסתר אלקיים
מפיק/ה בפועלרייצ'ל דוייטש
צלם/ת ראשי/תגיל שני
מקליט/ת קולערן בן יצחק
עורך/תאסתר אלקיים
 יוסף גרינפלד
תאורןקובי שביט


שחקן/ית ראשי/תאגם שוסטר בתפקיד בר
 מור פולנוהר בתפקיד עומר
שחקן/ית משנהגיל דסיאנו בתפקיד יוני
 הדס קלדרון בתפקיד גלי
 נעמה פרייס בתפקיד שקד
 סובחי חוסרי בתפקיד חמודי