קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

סרטי הקרן

כביש הסרגל (2019)

ז'אנר:דרמה, מתח בלשית
אורך סרט:90 דק'
סטאטוס:בעריכה
מסלול:מרכזי
השקעת הקרן:₪2,000,000
 
חברת הפקה:תותים שרותי הפקה (2018) בע"מ

כבר ארבעה חודשים שבמשטרת עפולה עובדת שוטרת בילוש חדשה. לדפנה, 40, יש פה גדול שמסבך אותה לא פעם. מי שהיתה בלשית מבטיחה בימ"ר תל אביב, הועברה מתפקידה בגלל סכסוך עם מפקדיה הקודמים, מתעסקת כעת בחקירות זוטות ומנסה להתרגל לחום הנורא בעיר הנידחת. דפנה, שהיתה “נשואה” לעבודתה, מנסה להעביר את הזמן במינימום עבודה ומקסימום מזגן. ובעיקר מתחמקת מהשאלה "מתי כבר תתחתני ותעשי ילדים?". טלפון ורוד ונטוש שמגיע למשטרה, משנה את פני הדברים.
מסתבר שהטלפון שייך לאורלי אלימלך, 36, אלמנת צה"ל, מלכת יופי לשעבר, היתה נשואה לשאול גולן, הנסיך של העיר, ועבדה עד לא מכבר במספרה. דפנה מגלה כי אורלי נעלמה לפני שבוע. שאלה אחת לא נותנת לה מנוח: איך זה שאף אחד לא מחפש אותה? דפנה פותחת בחקירה ומגלה כי אורלי גרה עד לא מכבר אצל הורי בעלה לשעבר, ניסים ורונה גולן.
ניסים הוא דמות מפתח ורבת השפעה בעיר ואילו רונה אשתו, נלחמת בציפורניה על שימור זכרו של בנה המת. סרטון שנמצא בטלפון של אורלי מעיד על כך שהיא ניהלה רומן עם גבר נשוי. דפנה חושבת שהרומן הזה עלה לה בחייה. בעיני דפנה העולם הוא עולם של גברים ואורלי היא בדיוק מהסוג שייפגע. היא חוששת שקרה הגרוע מכל. בהדרגה החשש משתלט עליה, מטשטש את המציאות שלה ומכניס את דפנה לסחרור בו היא כבר אינה יודעת האם היא מדמיינת דברים או אולי דווקא רואה דברים שאיש אינו מעז לראות. כביש הסרגל הוא דרמה מתח בלשית נשית, במרכזו אישה המבקשת להציל אישה אחרת, כל אחת כלואה בדרכה בתוך עולם גברי, כאשר לא ברור האם הנעלמת היא קורבן בסיפור טראגי או אישה שלקחה את גורלה בשתי ידיה. . גם דפנה גיבורת הסרט תצטרך להחליט מהו הסיפור שלה וכיצד היא מספרת אותו.מפיק/האסתי יעקב-מקלברג
 חיים מקלברג
במאי/תמיה דרייפוס
תסריטאי/תמיה דרייפוס