קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

אודות ומטרות הקרן

 קרן הקולנוע הישראלי הוקמה ב 1979 במטרה לעודד ולקדם יצירה ועשייה של קולנוע ישראלי עלילתי;

הקרן אמונה על יצירת תנאים שיאפשרו לטובי היוצרים להביא את קולם הייחודי למסך ובתוך כך מעודדת את חופש היצירה ויוצרת כר עשייה עשיר שמביא למסך מגוון של סיפורים שמטיבים לבטא את העושר התרבותי של החברה הישראלית. הקרן מעודדת ויוזמת פעולות ואירועים שמסייעים ליצירת קשרים עם יוצרים, מפיקים ומפיצים מחו"ל ותומכת בהפצה והשיווק של הסרטים הישראליים בארץ ובעולם.

מדי שנה קרן הקולנוע הישראלי משקיעה ותומכת בהפקה של כ- 15 סרטי עלילה חדשים, המיועדים להקרנה בבתי הקולנוע, ובפיתוח של עוד כ- 30 תסריטים.

מאז הקמתה, קרן הקולנוע הישראלי תמכה בכ350 סרטים עלילתיים, רבים מהם הפכו לאבני יסוד בתרבות הישראלית. ההוויה הישראלית על מרקם החיים המורכב, הסוער, המרגש, האירוני והמרתק שהוא כולו שלנו, באה לביטוי בסרטים העלילתיים שהפכו זה מכבר לחלק מהחוויה הישראלית.

 הקולנוע הישראלי ביסס את מעמדו כנדבך חשוב ומוערך בתרבות הישראלית. לקרן הקולנוע הישראלי חלק נכבד במיצובו של הקולנוע הישראלי והצבתו בקדמת הבמה של התרבות הישראלית. הקרן מייחסת חשיבות רבה לפיתוח תרבות של צפייה בסרטים ישראליים בארץ ויוזמת ומפיקה שורה של פעולות לקרוב הקהל לקולנוע הישראלי. עיקר מטרתן של הפעולות הוא להביא את הקולנוע הישראלי לכל קצוות הארץ ולחשוף את הקולנוע הישראלי בפני קהלים שונים

ברחבי העולם, הקולנוע העלילתי הישראלי מצליח לגעת בלבבות של מאות אלפי אנשים ולחבר צופים מכל העולם לתרבות ולחברה הישראלית. מידי שנה כ 1.5 מיליון כרטיסים נמכרים ברחבי העולם לסרטים ישראלים המוקרנים בהקרנות מסחריות בבתי קולנוע. בפסטיבלים לקולנוע החשובים בעולם, הקולנוע הישראלי מעורר סקרנות, עניין ותהודה. הסרטים הישראלים מוקרנים בפסטיבלים בינלאומיים מובילים וזוכים בפרסים חשובים. בשנים האחרונות גדל מספר הסרטים הישראלים בהם תמכה הקרן ואשר הופקו כקו-פרודוקציות עם שותפים מרחבי העולם. הקרן שותפה פעילה בחתימתם של הסכמי קו-פרודוקציה חדשים, ובינהם ההסכמים שנחתמו בשנים האחרונות עם ברזיל,אנגליה ואוקראינה. למעלה מ 30% מסך הכסף המושקע בהפקות של סרטי עלילה ישראליים מגיע משותפים, משקיעים, קרנות קולנוע, תחנות טלוויזיה ומפיצים מרחבי העולם.

הניסיון הרב שנרכש בקרן במשך שנים רבות של פעילות, מעמדה של הקרן ויכולתה להוביל ולנהל שורה ארוכה של פעילויות מערכתיות, הם בין הגורמים שתרמו לשינוי הגדול שחל בשנים האחרונות במעמדו של הקולנוע הישראלי ובסקרנות והציפייה שהסרטים הישראלים מעוררים בארץ ובעולם. קרן הקולנוע הישראלי מחויבת להמשיך ולפעול למען הקולנוע הישראלי, וליצור את התנאים שיאפשרו למיטב הסיפורים והיוצרים להגיע לכלל מימוש הפוטנציאל והכישרון שלהם באמנות הקולנוע ובשמירה על הרוח והחופש היצירתי של יוצרי הקולנוע הישראליים.

 

תמונה: פרה אדומה / במאית: ציביה ברקאי יעקב