התחברות
English
הרשמה לניוזלטר
.V.O.D - סרטי הקרן בארכיון הסרטים הישראלי 🎞️ ניוזלטר יולי 2024📣

מסלולי הגשה

מועד הגשה לפיתוח תסריט

יולי 2022

קרן הקולנוע הישראלי משקיעה בפיתוח סרטי קולנוע משלב הסינופסיס ועד לתסריט המלא. ההשקעה היא בשני מסלולים: המסלול הפתוח - פתוח לכל. במסלול הפתוח סך ההשקעה הוא עד 30 אלף שקלים. המסלול המקצועי - מיועד לתסריטאים/ות מנוסים/ות. במסלול המקצועי סך ההשקעה הוא עד 50 אלף שקלים.

שימו לב! על מנת לשמור את ההגשה יש למלא את כל שדות החובה בכל פרקי ההגשה. ניתן לשמור בלי לשלוח. השליחה היא סופית ולא ניתנת לתיקון.
סטטוס
סגור
מועד נעילה
10.07.2022 23:55

מידע והנחיות

קרן הקולנוע הישראלי (ע"ר) תומכת בפיתוחם של סרטים עלילתיים באורך של 70 דקות לכל הפחות (60 דקות לסרטי אנימציה) המיועדים להקרנה בבתי הקולנוע ושיעמדו בקריטריונים של הגדרת סרט ישראלי בחוק הקולנוע ותקנותיו.

הקרן משקיעה בפיתוח הפרויקטים משלב הסינופסיס ועד לתסריט המלא. הקרן בוחרת בפרויקטים על בסיס הערכת והמלצת הלקטורים ומנהלי הקרן.

ההשקעה היא בשני מסלולים:

המסלול הפתוח - פתוח לכל. במסלול הפתוח סך ההשקעה הוא עד 30 אלף שקלים.

המסלול המקצועי - מיועד לתסריטאים/ות מנוסים/ות. על המגישים במסלול המקצועי להוכיח ניסיון קודם בכתיבה של סרט עלילתי באורך של 50 דקות לפחות (או 3 פרקים בסדרת דרמה) שהוקרן במסגרת מקצועית, מסחרית או פסטיבלית. במסלול המקצועי סך ההשקעה הוא עד 50 אלף שקלים.

כל תסריטאי/ת רשאי/ת להגיש פרויקט אחד במועד.

בקשה להשקעה בפיתוח ניתן להגיש עד שלוש פעמים ובשלושה מועדים שונים. כל בקשה תבחן על יד צוות לקטורים/יות אחר. 

ההגשה תתבצע במועד דרך אתר הקרן בלבד ותכלול את המפורט להלן - 

1. פרטים מלאים של המגיש/ה והיוצרות/ים כמופיע במודול ההגשה, לרבות קורות חיים עד 300 מילים. חובה לציין תסריטאי/ת. ניתן לציין את שם הבמאי/ת, המפיק/ה וחברת ההפקה. ההגשות יישלחו ללקטורים ללא ציון שמות היוצרות/ים. 

2. תמצית הרעיון - תקציר עד 30 מילים

3. סינופסיס - תקציר עד 300 מילים

4. רשימת דמויות - עד שורה לדמות

5. הצהרת כוונות אנונימית - עד 300 מילים - החזון הקולנועי / התפיסה האסתטית / המקור ממנו נשאב הרעיון לתסריט / מידע נוסף עבור הלקטור/ית. כאן ניתן לצרף לינקים לחומרים מצולמים הרלוונטים להגשה, אם יש, ללא ציון שמות היוצרות/ים.

6. סינופסיס מורחב - 4-6 עמודים - הסינופסיס המורחב הוא פריסה של השתלשלות העלילה מתחילתה ועד סופה, תוך תיאור עולם הסרט והדמויות המניעות אותו ובזיקה לז'אנר של הסרט. בפורמט pdf. רווח שורה וחצי, פונט 13. מומלץ למספר את העמודים.

7. במילוי ההגשה מצהיר/ה המגיש/ה כי בידיו הזכויות להגשת הפרויקט לכתיבת תסריט מלא ולהפקת סרט עפ"י התסריט ועשיית שימוש מסחרי בו.

ההגשות יישלחו ללקטורים/ות ללא הפרקים של פרטי התסריטאי/ת, הבמאי/ת והמפיק/ה וללא קורות החיים ופרופיל החברה. הפרק הנקרא "פרטי ההגשה" יישלח ללקטורים/ות ויש להקפיד לא לכלול בו שמות אלו.

התשובה תינתן למגיש/ה תוך ארבעה חודשים.

הגשת הבקשות תיעשה אך ורק בהתאם למתכונת כמפורט ובמועד ההגשה, הקרן לא תדון בבקשות שהוגשו שלא בהתאם למתכונת. 

 

שימו לב:

ניתן להגיש במועד זה בקשות להשקעה בהוצאה לאור של ספרים על קולנוע. אופן הגשת בקשה להשקעה בספר היא שונה. ראו מידע בלינק המצורף.