התחברות
English
הרשמה לניוזלטר
.V.O.D - סרטי הקרן בארכיון הסרטים הישראלי 🎞️ ניוזלטר יולי 2024📣

מסלולי הגשה

מועד הגשה לפיתוח תסריט

פיתוח - מאי 2023

השקעה בפיתוח תסריטים משלב הסינופסיס ועד לתסריט מלא
סטטוס
סגור
מועד נעילה
17.05.2023 23:30

מגישים חדשים באתר : יש להירשם לאתר הקרן החדש לביצוע ההגשות במועד זה

קרן הקולנוע הישראלי משקיעה מדי שנה בפיתוחם של תסריטים משלב הסינופסיס המורחב ועד לתסריט מלא. הקרן מפרסמת מועד להגשת תקצירים ובוחרת בדרך של קריאה ומיון ב20-30 פרויקטים.

הקריאה היא בשני מסלולים 

המסלול הפתוח - פתוח לכל. במסלול הפתוח סך ההשקעה הוא עד 30 אלף ש"ח.

המסלול המקצועי - מיועד ליוצרי קולנוע שכבר כתבו תסריט לסרט קולנוע עלילתי ארוך.

במסלול המקצועי סך ההשקעה הוא עד 50 אלף ש"ח. 

בנוסף, הקרן משקיעה בעריכת התסריטים של הפרויקטים בפיתוח, וכן בעריכת התסריטים של פרויקטים שהומלצו על ידי הלקטורים במסגרת הקריאה והמיון במסלולי ההפקה.


נוהל הגשת בקשות להשקעה בפיתוח לקרן

תנאי הסף  

* הגשה במסלול הפתוח פתוחה לכל.

* על המגישים במסלול המקצועי להוכיח ניסיון קודם בכתיבה של סרט עלילתי באורך של 50 דקות לפחות (או 3 פרקים בסדרת דרמה) שהוקרן במסגרת מקצועית, מסחרית או פסטיבלית.

* כל תסריטאי/ת רשאי/ת להגיש פרויקט אחד במועד.

ההגשה תתבצע במועד דרך אתר הקרן בלבד ותכלול את המפורט להלן:

  1. פרטים מלאים של המגיש/ה והיוצרים כמופיע במודול ההגשה. שימו לב: הפרויקטים יועברו ללקטורים ללא שמות היוצרים או פרטים לגביהם. 
  2. תמצית הרעיון - עד 30 מילים. 
  3. סינופסיס - עד 300 מילים. 
  4. הצהרת כוונות - עד 500 מילים. החזון הקולנועי, התפיסה האסתטית, התמות המרכזיות, המקורות מהם נשאבו הרעיונות בתסריט, מידע נוסף עבור הלקטורים. כאן ניתן להוסיף, רק אם רוצים, צילומי רפרנס רלוונטיים להגשה, ללא ציון שמות היוצרים.
  5. סינופסיס מורחב - 4-6 עמודים - pdf, רווח 1.5, פונט 13. חובה למספר את העמודים. הסינופסיס המורחב הוא תיאור העלילה המרכזית של הסרט ועלילות המשנה המשולבות בה, פריסה של השתלשלות העלילה מתחילתה ועד סופה, תוך תיאור העולם בתוכו מתקיים הסיפור, הדמויות המניעות אותו והמהלך שהן עוברות. הסינופסיס המורחב ייכתב תוך שימת לב לסוגה (ז'אנר) של הסרט.
  6. תיאור דמויות במודול ההגשה - שורה לדמות. שימו לב: יש להקפיד על אנונימיות מלאה של זהות היוצרים בהגשת הפריטים המצוינים בסעיפים 2 עד 6. 

במילוי ההגשה מצהיר/ה המגיש/ה כי בידיו הזכויות להגשת הפרויקט לכתיבת תסריט מלא ולהפקת סרט עפ"י התסריט ועשיית שימוש מסחרי בו.

תשובות למגישים

 

שימו לב: בקשות להשקעה בכתיבה והוצאה לאור של ספר בנושא קולנוע ניתן להגיש במועדי ההגשה להשקעה בפיתוח (בלבד). לפרטים - השקעה בספר